WDŻ

,,Idzie górnik drogą, piórko mu się kiwa
Wali grajek w bęben, trąbka mu przygrywa.

Piórka mu z czapeczki pięknie powiewają.
Złote na mundurze guziki błyskają.

Grajże mu trębaczu, grajże mu kapelo
Niechże dziś górnicy wszyscy się weselą".

W piątek 03 grudnia 2021 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy ,,Dzień Górnika".
Przedszkolaki dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, oraz dlaczego święto górników to Barbórka. Wszystkie grupy przedszkolne zapoznały się z pojęciami : czako, sztygar, kilof, kask oraz miały możliwość oglądania bryłek węgla. Następnie były karty pracy oraz filmy i bajki edukacyjne o tematyce górniczej. Przybliżając naszym przedszkolakom ten piękny i jakże potrzebny zawód.

Wszystkim górnikom oraz Barbarom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się w środę 1 grudnia 2021 r. o godzinie 10:00. Od samego rana trwały przygotowania. Uroczystość rozpoczęła się od powitania naszych gości: Panią Dyrektor naszego przedszkola i szkoły mgr Beatę Połowczuk i Panią Wicerdyrektor naszego przedszkola i szkoły mgr Katarzynę Drobik-Jarzynę. Następnie dzieci przedstawiły krótką część artystyczną, w której zaprezentowały swoje umiejętności i tym samym dały dowód jak dużo już potrafią. Były więc wierszyki i piosenki oraz akt ślubowania.
Po złożonej obietnicy:
,,Być dobrymi przedszkolakami
Zawsze słuchać swoich Pań i Mamy
Grzecznie bawić się i fikać
Wszystko zjadać z talerzyka
Od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami".
Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na prawdziwego przedszkolaka.
Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom oraz upominki.
Rodzicom naszych przedszkolaków składamy serdeczne podziękowania za ufundowanie pięknych prezentów z okazji dzisiejszej uroczystości i słodki poczęstunek.

Miło nam poinformować, że nasz przedszkolak z Gr. I Karol Olejak zajął III miejsce w konkursie ,,Sprzątanie świata 2021 r.".
Jego koleżanka z Gr. III Liliana Matl w tym samym konkursie otrzymała wyróżnienie.
Karolowi i Lilianie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W piątek 19 listopada 2021 r. w grupie Maluszków świętowaliśmy spóźniony ,,Dzień Postaci z bajek ".
Była to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród naszych najmłodszych przedszkolaków.
Specjalnym gościem była Pani Edyta, która pracuje w naszej szkolnej bibliotece . Przebrana w strój legendarnej Myszki Minni zapoznała dzieci z bajką ,,Calineczka ". Później były zagadki słowne wymagające zapoznania się z treścią bajek.
Następnie dzieci wybrały swoich ulubionych bohaterów bajek - czas na kolorowanki. W tym dniu były też tańce przy muzycznych utworach kojarzonych z bajkami i baśniami, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.
Należy pamiętać, że wartościowe książki kształtują w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć,  bogacą słownictwo.
Warto zatem wybierać te bajki, gdzie dobro zawsze zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Dla naszych przedszkolaków ten dzień był pełen magiczny wrażeń.

1915793