Informatyka

6 października 2018 r. – warto zapisać tę datę w kalendarzu! Tego dnia rusza

Europejski Tydzień Kodowania.

Warto przypomnieć, że kodowanie jest częścią nauki programowania, która od 1 września 2017 r. stanowi stały element edukacji od I klasy szkoły podstawowej. Szkoła zapewnia uczniom warunki do nabywania wiedzy i umiejętności potrzebnych do rozwiązywania problemów z wykorzystaniem metod i technik wywodzących się z informatyki. Szczególny nacisk kładzie się tu na takie elementy, jak m.in. logiczne i algorytmiczne myślenie, programowanie, posługiwanie się aplikacjami komputerowymi, wyszukiwanie i wykorzystywanie informacji z różnych źródeł, posługiwanie się komputerem i podstawowymi urządzeniami cyfrowymi oraz stosowane tych umiejętności na zajęciach z różnych przedmiotów.

Scenariusze przykładowych zajęć, a także więcej informacji o tym dlaczego warto uczyć programowania i o samym Europejskim Tygodniu Kodowania, znajdziemy na stronie www.koduj.gov.pl.