Biblioteka

 
Dnia 4 grudnia 2020 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Górnika. Przedszkolaki dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju. Mogły również zobaczyć i dotknąć mundur górniczy. Przedszkolaki usłyszały legendę o Skarbniku – dobrym duchu kopalni oraz dowiedziały się dlaczego święto górników to Barbórka. Najmłodsi obejrzeli również bajkę edukacyjną "Bolek i Lolek w starej kopalni". Najwięcej entuzjazmu wzbudziło oglądanie bryłek węgla oraz soli przez dzieci i wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem węgla rysunkowego bądź kredek. 
Mamy nadzieję, że nasze dzieci zrozumiały jak ważna i trudna jest praca górnika w kopalni.
 
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Statystyki

Użytkowników:
21
Artykułów:
651
Odsłon artykułów:
1025835