Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w programie edukacyjnym „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”. W ramach projektu „Na tropie bohaterów lektur” uczniowie z klasy 2a: Weronika Puda, Adam Gandyk oraz Marek Piernik pod opieką wychowawczyni mieli okazję 27 stycznia zwiedzić nową siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach. W trakcie pobytu uczestniczy projektu zapoznali się z ciekawymi pozycjami książkowymi dla dzieci oraz mogli poczytać wybrane przez siebie lektury.

W ramach programu edukacyjnego „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem" uczniowie klasy 6d: Weronika Turewicz, Zuzanna Worek i Miłosz Poliwoda biorą udział w projekcie „Poznaj (nie)znane Czechowice-Dziedzice”. Celem projektu jest promowanie i popularyzacja wiedzy na temat historii, tradycji i kultury naszego regionu, kształtowanie poczucia własnej tożsamości i umiejętność dostrzegania piękna i oryginalności własnego regionu. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania, kreatywność oraz kompetencje informatyczne.

W ramach projektu uczniowie wraz z opiekunem panią Elżbietą Gacek udali się 19 lutego br. do Izby Regionalnej w Czechowicach-Dziedzicach. Podczas wizyty mieli okazję zobaczyć różnorodne eksponaty oraz zdobyć cenne informacje na temat naszego miasta, które przekazał nam pan Jacek Cwetler, kustosz tutejszej Izby Regionalnej.