Wirusoochrona

#Wirusoochrona #lekcjaHIGIENY

Uczniowie klasy 3a wzięli udział w klasowym balu karnawałowym w ramach Akcji informacyjno-edukacyjnej #lekcjaHIGIENY pt: #Wirusoochrona. Główne hasło balu: „Wirusoochronny bal karnawałowy na sto dwa – dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych”. Zabawy było co niemiara. Okres karnawału to idealny czas na zabawę. Kiedyś ludzie wierzyli nawet, że im wyżej będą skakać podczas imprezy karnawałowej, tym wyższe będą mieli plony. Jest to więc czas na beztroską rozrywkę, ale czy można bawić się bezpiecznie w czasie szerzącej się pandemii i zagrożeń płynących z zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową? ALEŻ OCZYWIŚCIE. Można tańczyć, bawić się bezpiecznie zachowując dystans społeczny, przygotować zdrową, kreatywną przekąskę, którą dzieci chętnie zjedzą, wyczarować samodzielnie błyskotliwą maseczkę ochronną, dowiedzieć się dlaczego warto się szczepić, czemu dostosowanie ubioru do panujących warunków atmosferycznych jest takie ważne, kiedy i jak myć ręce.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z balu.

#Wirusoochrona #lekcjaHIGIENY

W klasie 1b odbyły się zajęcia #lekcjaHIGIENY w ramach Akcji informacyjno-edukacyjnej pt: #Wirusoochrona. Uczniowie klasy pierwszej z ogromnym zaciekawieniem śledzili temat zajęć, angażując się w nim całkowicie. Chętnie prezentowały swoje wiadomości na temat wirusoochrony (szczególnie uwzględniając koronawirusa i grypę), który patrząc na ich wiek był bardzo rozległy. Dzieci zapoznały się z informacjami zamieszczonymi na plakatach, śpiewały piosenkę „Przegoń wirusa”. Nie zabrakło też zabaw ruchowych. Wspólnie w grupach przygotowali plakaty mówiące jak należy ubierać się stosownie do panujących warunków atmosferycznych. Zapoznali się z prezentacją, mówiącą jak ważne są szczepienia ochronne i jak należy się chronić przed chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. W domu wspólnie z rodzicami przygotowali PRAWDZIWĄ BOMBĘ WITAMINOWĄ.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.😊