Wirusoochrona

#lekcjaHIGIENY #wirusoochrona

AKCJA INFORMACYJNO-EDUKACYJNA „WIRUSOOCHRONA”

To już kolejny raz kiedy najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w WOJEWÓDZKIEJ AKCJI INFORMACYJNO-EDUKACYJNEJ „WIRUSOOCHRONA”. Akcja miała na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych, przypominających o konieczności przestrzegania podstawowych zasad higieny. Uczniowie rozmawiali o sposobach radzenia sobie z wirusami oraz wskazywali działania prozdrowotne. Dzieci wykazały się dużą znajomością poruszanych zagadnień.

Akcja informacyjno-edukacyjna „WIRUSOOCHRONA”

Uczniowie klas I – III oraz podopieczni świetlicy szkolnej kolejny raz wzięli udział w akcji informacyjno-edukacyjnej „WIRUSOOCHRONA”, której celem było wzmocnienie działań przeciwepidemicznych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych wśród uczniów. Nasze działania podejmowały następujące zagadnienia:

• podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby przenoszone drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem koronawirusa i grypy;

• podstawowe zasady zdrowego stylu życiu – prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna, higiena rąk;

• inne zasady higieniczne (np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych);

Dzieci po zrealizowanej akcji zrozumiały, że prawidłowe odżywianie, ruch fizyczny i częste mycie rąk są podstawą obrony każdego z nas przed chorobami wirusowymi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 😉

#Wirusoochrona
#lekcje HIGIENY

Nasze najmłodsze przedszkolaki również wzięły udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pt. ,,WIRUSOOCHRONA".
Głównym celem akcji jest promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy. W tym budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk- nauka prawidłowego mycia rąk. Zachęcanie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.
Przedszkolaki dzięki lekcją higieny będą pamiętać jak ważna jest u nich postawa prozdrowotna oraz nabycie określonych umiejętności higieniczno-zdrowotnych.
Głównymi hasłami Maluszków stała się higiena:

,,Już teraz każdy z nas wie, jak higiena ważna jest".
,,Ręce często myjemy, bo wirusów się pozbyć chcemy"

Dzieci wykonały również piękną pracę plastyczną , która będzie im przypominała o częstym myciu rąk.

#Wirusoochrona #lekcjaHIGIENY

Uczniowie klasy 3a wzięli udział w klasowym balu karnawałowym w ramach Akcji informacyjno-edukacyjnej #lekcjaHIGIENY pt: #Wirusoochrona. Główne hasło balu: „Wirusoochronny bal karnawałowy na sto dwa – dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych”. Zabawy było co niemiara. Okres karnawału to idealny czas na zabawę. Kiedyś ludzie wierzyli nawet, że im wyżej będą skakać podczas imprezy karnawałowej, tym wyższe będą mieli plony. Jest to więc czas na beztroską rozrywkę, ale czy można bawić się bezpiecznie w czasie szerzącej się pandemii i zagrożeń płynących z zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową? ALEŻ OCZYWIŚCIE. Można tańczyć, bawić się bezpiecznie zachowując dystans społeczny, przygotować zdrową, kreatywną przekąskę, którą dzieci chętnie zjedzą, wyczarować samodzielnie błyskotliwą maseczkę ochronną, dowiedzieć się dlaczego warto się szczepić, czemu dostosowanie ubioru do panujących warunków atmosferycznych jest takie ważne, kiedy i jak myć ręce.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z balu.