MegaMisja

Uczniowie z KLASY 3B podejmując się dalszych wyzwań w trakcie realizacji programu Mega Misja zdobyli kolejną nagrodę.
Tym razem są to książki i gry planszowe :-)

MegaMisja to ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Celem programu  jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów. Uczy jak bezpiecznie i świadomie korzystać z mulimediów.
Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji, zdobywają punkty i nagrody pomocne w realizacji zajęć, w tym: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne i inne atrakcyjne rzeczy, które wzbogacą wyposażenie placówki.

Przy realizacji wyzwań uczniowie uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci,  jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. W MegaMisji stawiamy na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji.