Pojekty

Dzieci z naszego przedszkola wraz z wychowawczyniami biorą udział w programie "Mamo, tato, wolę wodę!” To jeden z najstarszych i najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce. Został on zainicjowany w 2009 r. przez Żywiec Zdrój, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.Z myślą o rodzicach i ich pociechach powstał serwis internetowy www.wolewode.pl zawierający kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci, z zabawami i grami, zachęcającymi najmłodszych do picia wody.

źródło: https://www.wolewode.pl/dla-rodzicow/o-programie.html

Obraz może zawierać: tekstW ubiegłym tygodniu sala przedszkolna grupy I w ramach projektu unijnego „Nie ma jak w przedszkolu. Wsparcie przedszkoli w Czechowicach-Dziedzicach” została wyposażona w nowoczesne sprzęty: telewizor, multimedialną tablicę interaktywną, laptopa i drukarkę. Urządzenia bardzo uatrakcyjniają zabawy oraz podnoszą poziom prowadzonych zajęć. Dzieci bardzo chętnie podejmują wszelkie działania przy tablicy.