Pojekty

„Oswajamy roboty czyli informatyka w praktyce”

Projekt realizowany w ramach programu edukacyjno-społecznego „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”.

Do projektu zgłosili się uczniowie klasy V b: Abigail Gracjas, Szymon Mańdok i Filip Tobisz.

Na spotkaniach prowadzonych przez p. Aleksandrę Hoczek młodzi konstruktorzy mają za zadanie złożyć robota- pojazd, zaprogramować go, aby jeżdżąc po liniach krzywych  rozpoznawał napotkane przeszkody i je  omijał. Projekt informatyczny został połączony z zajęciami plastycznymi, uczniowie będą projektować  logo swojego teamu, a następnie własnoręcznie drukować go na koszulkach.

Na cyklicznych spotkaniach zostały zrealizowane następujące tematy:

Zajęcia organizacyjne

Wyjazd na Uniwersytet Śląski w Katowicach na zajęcia z robotyki i druku 3D

Zaprojektowanie symbolu grupy projektu do druku na T-shirtach

Wstęp do arduino- „Migająca dioda”

Nauka o czujnikach.

Nauka o czujnikach- ciąg dalszy.

Spotkanie z inżynierem- konstruktorem.

Poznajemy oprogramowanie blokowe.

Poznajemy oprogramowanie blokowe na podstawie przykładów.

Nauka o silnikach z przykładami

Projektujemy- rysujemy model pojazdu.

Budujemy robota- pojazd

Budujemy robota ciąg dalszy.

Piszemy program do poruszania pojazdem.

Piszemy program-ciąg dalszy.

W czwartek 22 marca 2018r. Tosia, Alek i Leo udali się na pieszą wycieczke do BANKU PKO ODDZIAŁ I w Czechowicach- Dziedzicach. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom pracy w banku. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą kasjera, skarbnika. Obsługiwały liczarkę, wypełniły czek bankowy, pakowały pieniądze tak, jak to robią kasjerzy przed przekazaniem ich do skarbca. Na koniec zajęć rozwiązały krzyżówkę, podsumowującą zdobyte informacje. Dziękujemy Paniom z  BANKU PKO ODDZIAŁ I w Czechowicach- Dziedzicach za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia.

193907