Innowacje

Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie u wychowanków 8 kompetencji kluczowych w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.

Wszystkie zaproponowane dzieciom aktywności, niezależnie od tematu i kompetencji kluczowej, na rozwój której będzie położony główny nacisk, wzbogacane są o elementy kodowania, programowania, zagadki logiczne czy też problemy do rozwiązania których, niezbędna jest umiejętność tworzenia algorytmów.

Podczas zajęć posługujemy się matą do kodowania z kolorowymi kubeczkami, sprzętem komputerowym, kartami pracy, kodujemy z wykorzystaniem krążków kodujących, kolorowych klocków. Poprzez zabawę rozwijamy logiczne algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, kreatywność, kształtujemy umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań. Stopniowo i odpowiedzialne wprowadzamy dzieci w cyfrowy świat, w świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

 

Statystyki

Użytkowników:
21
Artykułów:
659
Odsłon artykułów:
1107883