Biblioteka

Każdy z nas ma jakiś talent. Trzeba go tylko w sobie odkryć. Czasem wielkie historie zaczynają się od małej kropki postawionej  od niechcenia na środku białej kartki. Ważne jest tylko, by ktoś docenił nasze dzieło i oprawił w złotą ramę. Choć dla większości brzmi to  tajemniczo, okazuje się, że Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest w szkołach na całym świecie. Ten niezwykły dzień zapoczątkowany został przez historię bohaterki książki kanadyjskiego pisarza Petera Reynoldsa. Opowiada ona o nieśmiałej dziewczynce o imieniu Vashti  i lekcji plastyki, na której zachęcona przez nauczycielkę plastyki postawiła swoją słynną kropkę. Pani  doceniła wysiłek Vashti budząc w niej odwagę i wiarę w siebie. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do działania. Biblioteka szkolna połączyła to święto z poezją jesienną. Klasa 4a,7a a także wszyscy chętni uczniowie mogli zapoznać się z poezja jesienną a także wpisać wiersz w kropkę.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Lista uczniów i pracowników, którzy przekazali książki szkolnej bibliotece w ramach
akcji Podaruj książkę bibliotece. Serdecznie dziękujemy
!!!

W ramach akcji Podaruj książkę bibliotece szkolnej  przeprowadzonej w naszej szkole, do szkolnej biblioteki trafiło 146 książek.
 Serdecznie wszystkim dziękujemy!!!

Michał Rogala              1a - 17 książek