Home

Plener malarski

19 września rozpoczął się plener malarski dla uzdolnionej plastycznie młodzieży szkół podstawowych powiatu bielskiego oraz miasta Bielska-Białej. Projekt, którego autorką jest pani Aleksandra Hoczek, finansowany jest w ramach III Edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

 21 września zakończyła się  I jego tura. Zajęcia odbywały się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i trwały trzy dni. Brały w nich udział uczennice klas szóstych, siódmych i ósmych 

z następujących szkół: nr 3, nr 4, nr 5, nr 6, nr 7, nr 8, nr 10 w Czechowicach- Dziedzicach, nr 3  w Ligocie, a także uczennice  ze szkoły  w Mesznej, w  Międzyrzeczu Górnym. 18- osobowa grupa miała za zadanie wykonać  szkice rysunkowe i obrazy na płótnie. Wszystkie prace powstawały w scenerii okolicznych zamków: w Olsztynie,  Smoleniu,  Bobolicach i Ogrodzieńcu. Opiekę nad uczestnikami pleneru sprawowały nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kazimierza Wielkiego w Czechowicach-Dziedzicach: pani Aleksandra Hoczek i pani Bogna Kroker. 

W następnym tygodniu odbędzie się II tura pleneru, także dla 18- osobowej grupy. Wszystkie prace upublicznione zostaną w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach. Wernisaż, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy, odbędzie się 10 listopada 2022 roku.

   

Statystyki

Użytkowników:
21
Artykułów:
971
Odsłon artykułów:
2021318