Home

W dniach 12-16 września 2022 r. odbyła się w naszej szkole akcja przygotowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym pt. „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”.

Przewodnim tematem kampanii było uświadomienie potrzeby dbania o zdrowie własne i innych oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. W klasach 7 na lekcjach biologii odbyła się projekcja filmu edukacyjnego pt. ”Szczepienia. Profilaktyka chorób zakaźnych”. Uczniowie oglądali ulotki dotyczące chorób zakaźnych, z których została następnie wykonana gazetka. Przeprowadzono zajęcia edukacyjno – informacyjne, podczas których omówiono działanie bakterii i wirusów, rodzaje chorób jakie powstają w wyniku ich destrukcyjnego działania, a także sposoby ich zapobiegania. Poruszono również problem odpowiedzialności za siebie i innych.

Statystyki

Użytkowników:
21
Artykułów:
971
Odsłon artykułów:
2021323