W związku z zabezpieczeniem przed zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19 zajęcia w szkole zostały zawieszone do 27.03.2020.

MEN w komunikacie apeluje:

• do Rodziców „zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny”
  • do Uczniów „przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki , „odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela”

Informacja dodatkowa:

Na stronie KO Katowice można pozyskać dodatkowe informacje na temat :
O czym należy wiedzieć? Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych – pytania i odpowiedzi.