W środę 31 października 2018 roku w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Dyni. Sale przepełnione były kolorem pomarańczowym. Dzieci założyły pomarańczowe ubranka. Niektórzy przyszli nawet w stroju dyni! Przedszkolaki odkrywały i poznawały na różne sposoby walory dyni. Rozmawialiśmy na temat wartości odżywczych tego warzywa oraz wymienialiśmy pomysły na przysmaki dyniowe. Przedszkolaki wzięły także udział w wielu zabawach z dynią w roli głównej. Średniaki wyklejały dynię kolorowym papierem, natomiast maluszki wykonały dyniowe stworki z papieru, które teraz zdobią nasz korytarz.

26 października 2018 roku odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. W tym dniu maluszki oficjalnie zostały prawdziwymi przedszkolakami. W uroczystości uczestniczyli dyrekcja oraz rodzice pasowanych dzieci. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności - recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Po części artystycznej pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz słodki upominek - róg obfitości.

Grupa 4/5 latków brała udział w zajęciach badawczych wykonując doświadczenia z wodą. Mali badacze poznali stany skupienia wody, jej właściwości i ogromną rolę jaką pełni w przyrodzie i w życiu człowieka. Do miski z wodą wrzucaliśmy różne przedmioty- obserwowaliśmy i omawialiśmy co dzieje się z tymi przedmiotami, wyciągając wnioski. Za pomocą sylwet kropli deszczu odtwarzaliśmy rytmy i tworzyliśmy "kropelkowe kompozycje". Na koniec wykonaliśmy prace plastyczne odpowiadające jesiennej aurze.