10 maja br. nasze przedszkolaki wzięły udział w XVII Spotkaniu Artystycznych Przedszkolaków Gminy Czechowice-Dziedzice. Spotkanie odbywało się w Miejskim Domu Kultury. Nasi mali artyści z wielką chęcią zaprezentowali 2 piosenki z repertuaru dziecięcego. Z równie dużym zainteresowaniem oglądali także występy swoich kolegów, bawiąc się razem z nimi. Dzieci za swój wspaniały występ otrzymały dyplom, słodycze oraz nagrody, które wzbogacają bazę naszej placówki.

Ostatni tydzień kwietnia oraz pierwszy tydzień maja w przedszkolu został poświęcony tematyce patriotycznej. Nasze przedszkolaki zdobyły podstawowe informacje na temat kraju, w którym mieszkają. Dowiedziały się m.in. jakie miasto jest stolicą naszego kraju oraz jak wyglądają nasze symbole narodowe (flaga, godło). Zadaniem każdego dziecka było pokolorowane farbami godła lub flagi Polski. Pierwszy tydzień maja jest przepełniony świętami państwowymi, o których przedszkolaki chętnie chciały rozmawiać jak i słuchać. 2 maja dzieci uczciły Święto Flagi wykonując z papieru swoją własną flagę. Zajęcia uwrażliwiły dzieci na poszanowanie do własnego kraju oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zajęć.

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. Z tej okazji przedszkolaki wybrały się z wizytą do biblioteki szkolnej. Dla wielu maluchów było to pierwsze spotkanie z biblioteką. Pani bibliotekarka oprowadziła dzieci po sali, w której znajdują się książki oraz przygotowała specjalny kącik z literaturą dla najmłodszych. Następnie wybrała jedną książeczkę, którą przeczytała dzieciom. Najmłodsi z uwagą słuchali bajki oraz odpowiadali na zadane pytania. Nasze przedszkolaki wykazały się dużą znajomością literatury dziecięcej. Dzieciom bardzo podobały się bogato ilustrowane książki, które chętnie przeglądały. Na zakończenie spotkania Pani Bernadeta wręczyła każdemu dziecku zakładkę do książki w kształcie króliczka. Dzieci również na zajęciach samodzielnie ozdabiały zakładki, które zabrały do domu. Spotkanie w bibliotece było dla dzieci ciekawym wydarzeniem, które umożliwiło im bezpośredni kontakt z literaturą.

193912