Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, magiczny wystrój sali i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się nasze przedszkolaki 16 lutego podczas balu karnawałowo-walentynkowego. Dzieci z dumą prezentowały bajeczne stroje oraz z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez wychowawczynie. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

We wtorek 19 stycznia dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły na sali gimnastycznej w zajęciach sportowych prowadzonych przez  trenera. Zajęcia odbyły się pod hasłem "Olimpiada sportowa z Bolkiem i Lolkiem". Dzieci chętnie ćwiczyły bo "w zdrowym ciele zdrowy duch" a "sport to zdrowie - każdy Ci to powie".
Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale przygotowane przez wychowawczynie. Składamy serdeczne podziękowania dla Pana trenera za przeprowadzenie zajęć sportowych.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

W tym tygodniu przedszkolaki z Gr. I realizowały tematykę "Bajki, baśnie i bajeczki". Była to idealna okazja, by w piątek 05.02.2021 r. odwiedzić szkolną bibliotekę, czyli "KRÓLESTWO KSIĄŻEK". Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o swej pracy, zasadach zachowania się w bibliotece i o wielu ciekawostkach związanych z tym miejscem. Przedszkolaki poznały również miejsce zwane czytelnią, gdzie z uwagą wysłuchały bajki "Złotowłosa i trzy misie". Była również możliwość poznania różnego rodzaju książek dostosowanych do wieku i rozwoju dziecka. Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechu atmosferze. Umożliwiając bezpośredni kontakt z książką, rozbudzając zainteresowania czytelnicze, które przybliżają literaturę dziecięcą i ich autorów.

Przedszkolaki żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie. Dziękujemy raz jeszcze za możliwość jak mówią dzieci,  "odwiedzenia domu, gdzie mieszkają książki".

Wspólne wypieki dostarczyły wielu wrażeń, ale chyba największą przyjemność sprawiła degustacja naszych ciasteczek.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dnia 4 grudnia 2020 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Górnika. Przedszkolaki dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju. Mogły również zobaczyć i dotknąć mundur górniczy. Przedszkolaki usłyszały legendę o Skarbniku – dobrym duchu kopalni oraz dowiedziały się dlaczego święto górników to Barbórka. Najmłodsi obejrzeli również bajkę edukacyjną "Bolek i Lolek w starej kopalni". Najwięcej entuzjazmu wzbudziło oglądanie bryłek węgla oraz soli przez dzieci i wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem węgla rysunkowego bądź kredek.
Mamy nadzieję, że nasze dzieci zrozumiały jak ważna i trudna jest praca górnika w kopalni.

Zapraszamy do galerii zdjęć.
,,Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty
wraca do nieba uśmiechnięty".

W poniedziałek 7 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Jego strój był koloru czerwonego. Miał długą, białą brodę, a na plecach dźwigał bardzo ciężki worek z prezentami. To nie mógł być nikt inny jak tylko Mikołaj. Mimo braku śniegu, jak co roku przybył na czas. We wszystkich grupach spotkanie z Mikołajem przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały piosenki specjalnie dla Mikołaja i recytowały wiersze.
Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie za rok!!!!
Cieszymy się, ze Święty Mikołaj o nas pamiętał. Dzieci podarowały również Mikołajowi laurkę wykonaną specjalnie dla Niego.
Już dziś z utęsknieniem czekamy na wizytę w przyszłym roku.

''Dzięki Ci składamy
Mikołaju święty
Za twe dobre serce
I Twoje prezenty".

Zdjęcia grupa II

"Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

Andrzejki w naszym przedszkolu odbyły się 30 listopada. Tego dnia dzieci uczestniczyły w wielu zabawach, między innymi z kluczami, magicznymi kubeczkami, balonami. Próbowały dowiedzieć się także czegoś o swojej przyszłości i o tym, jaki zawód będą wykonywać. Przedszkolaki tańczyły również do ulubionych piosenek.
Atmosfery i nastroju w sali dodały dekoracje oraz czarodziejska kula, którą dzieci mogły dotykać. Przedszkolaki oglądały również kolorową projekcję gwiazd i księżyca na suficie.
Przedszkolaki bawiły się wyśmienicie, a każda nowa zabawa wzbudzała w nich ogromną ciekawość i dostarczała wiele radosnych przeżyć.
Zdjęcia można zobaczyć tutaj.