,,Idzie górnik drogą, piórko mu się kiwa
Wali grajek w bęben, trąbka mu przygrywa.

Piórka mu z czapeczki pięknie powiewają.
Złote na mundurze guziki błyskają.

Grajże mu trębaczu, grajże mu kapelo
Niechże dziś górnicy wszyscy się weselą".

W piątek 03 grudnia 2021 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy ,,Dzień Górnika".
Przedszkolaki dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, oraz dlaczego święto górników to Barbórka. Wszystkie grupy przedszkolne zapoznały się z pojęciami : czako, sztygar, kilof, kask oraz miały możliwość oglądania bryłek węgla. Następnie były karty pracy oraz filmy i bajki edukacyjne o tematyce górniczej. Przybliżając naszym przedszkolakom ten piękny i jakże potrzebny zawód.

Wszystkim górnikom oraz Barbarom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się w środę 1 grudnia 2021 r. o godzinie 10:00. Od samego rana trwały przygotowania. Uroczystość rozpoczęła się od powitania naszych gości: Panią Dyrektor naszego przedszkola i szkoły mgr Beatę Połowczuk i Panią Wicerdyrektor naszego przedszkola i szkoły mgr Katarzynę Drobik-Jarzynę. Następnie dzieci przedstawiły krótką część artystyczną, w której zaprezentowały swoje umiejętności i tym samym dały dowód jak dużo już potrafią. Były więc wierszyki i piosenki oraz akt ślubowania.
Po złożonej obietnicy:
,,Być dobrymi przedszkolakami
Zawsze słuchać swoich Pań i Mamy
Grzecznie bawić się i fikać
Wszystko zjadać z talerzyka
Od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami".
Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na prawdziwego przedszkolaka.
Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom oraz upominki.
Rodzicom naszych przedszkolaków składamy serdeczne podziękowania za ufundowanie pięknych prezentów z okazji dzisiejszej uroczystości i słodki poczęstunek.

Miło nam poinformować, że nasz przedszkolak z Gr. I Karol Olejak zajął III miejsce w konkursie ,,Sprzątanie świata 2021 r.".
Jego koleżanka z Gr. III Liliana Matl w tym samym konkursie otrzymała wyróżnienie.
Karolowi i Lilianie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W piątek 19 listopada 2021 r. w grupie Maluszków świętowaliśmy spóźniony ,,Dzień Postaci z bajek ".
Była to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród naszych najmłodszych przedszkolaków.
Specjalnym gościem była Pani Edyta, która pracuje w naszej szkolnej bibliotece . Przebrana w strój legendarnej Myszki Minni zapoznała dzieci z bajką ,,Calineczka ". Później były zagadki słowne wymagające zapoznania się z treścią bajek.
Następnie dzieci wybrały swoich ulubionych bohaterów bajek - czas na kolorowanki. W tym dniu były też tańce przy muzycznych utworach kojarzonych z bajkami i baśniami, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.
Należy pamiętać, że wartościowe książki kształtują w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć,  bogacą słownictwo.
Warto zatem wybierać te bajki, gdzie dobro zawsze zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Dla naszych przedszkolaków ten dzień był pełen magiczny wrażeń.

,,Jestem sobie przedszkolaczek,
nie grymaszę i nie płaczę.
Na bębenku marsza gram.
Ram tam tam, ram tam tam.

Mamy tu zabawek wiele.
Razem bawić się weselej.
Bo kolegów dobrych mam.
Ram tam tam, ram tam tam".

Wrzesień to miesiąc adaptacji w nowym miejscu jakim jest przedszkole.Nasze przedszkolaki z gr. I radzą sobie doskonale. Dzieci poznały już nowe otoczenie jakim jest sala przedszkolna, swoje panie oraz nowe koleżanki i nowych kolegów.
Codziennie poprzez zabawę i naukę mile spędzają czas.
Wszystkim przedszkolakom życzymy samych sukcesów w ich przedszkolnym świecie.
Zapraszamy do obejrzenia do galerii zdjęć.

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, magiczny wystrój sali i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się nasze przedszkolaki 16 lutego podczas balu karnawałowo-walentynkowego. Dzieci z dumą prezentowały bajeczne stroje oraz z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez wychowawczynie. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

We wtorek 19 stycznia dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły na sali gimnastycznej w zajęciach sportowych prowadzonych przez  trenera. Zajęcia odbyły się pod hasłem "Olimpiada sportowa z Bolkiem i Lolkiem". Dzieci chętnie ćwiczyły bo "w zdrowym ciele zdrowy duch" a "sport to zdrowie - każdy Ci to powie".
Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale przygotowane przez wychowawczynie. Składamy serdeczne podziękowania dla Pana trenera za przeprowadzenie zajęć sportowych.

Zapraszamy do galerii zdjęć.