Home

W pierwszy dzień wiosny kalendarzowej (21.03.br.) nasze przedszkolaki pożegnały zimę przeganiając symboliczną kukłę marzanny. Dzieci poznały zwyczaj podpalania marzanny i wrzucania jej do wody w celu wypędzenia zimy, by mogła do nas zawitać nowa pora roku-Pani Wiosna. Przedszkolaki wiedzą także że nie należy zaśmiecać środowiska. Nasza marzanna została symbolicznie przepędzona do drugiego pomieszczenia obok sali przedszkolnej. Na zakończenie wszystkie dzieci wzięły udział w stworzeniu wspólnej marzanny. Zadaniem dzieci było przystrojenie sukienki marzanny oraz doklejenie włosów z pasków bibuły. Dzieło naszych najmłodszych zdobi naszą salę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

20 marca br. na zajęciach z religii nasze przedszkolaki dowiedziały się, że Niedziela Palmowa to święto w kalendarzu chrześcijańskim przypadające na 7 dni przed Wielkanocą. Święto zostało ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa. W trakcie zajęć dzieci wraz z siostrą przygotowały symboliczne palmy z gałązek bukszpanu, ozdabiając je kolorowymi paskami z bibuły. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci wzięły udział w symbolicznej procesji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć.

W dniu 19.03.2018 r. pomimo zimowej aury za oknami nasze przedszkolaki rozpoczęły tematykę zajęć związaną ze zbliżającą się kalendarzową wiosną. Na zajęciach dzieci poznały wiosenne kwiaty takie jak: przebiśniegi, żonkile, sasanki, hiacynty oraz krokusy. Przedszkolaki opowiedziały także o tym jak zmienia się przyroda na wiosnę (na drzewach pojawiają się pąki, liście, pojawiają się kwiaty, trawa, świeci słońce, bociany wracają do naszego kraju, itp.) Kolejno przyszedł czas na naukę piosenki o tematyce wiosenne pt.: "Bociek". Zwieńczeniem zajęć było pokolorowane obrazka przedstawiającego wiosenny kwiat, którym jest hiacynt. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac w naszym przedszkolu oraz zdjęć z zajęć.

Statystyki

Użytkowników:
19
Artykułów:
303
Odsłon artykułów:
133005