Gdy pojawiają się pierwsze przeziębienia, boli paluszek, brzuszek lub główka, doraźną pomoc na powyższe dolegliwości można uzyskać w przedszkolnym kąciku lekarskim w grupie I.

Tematyka zajęć ostatniego tygodnia w grupie I dotyczyła dbałości o zdrowie. Dzieci poznały pracę lekarza oraz dowiedziały się jakie przyrządy są mu potrzebne, by leczyć ludzi.

W sali został również zorganizowany KĄCIK LEKARSKI. Dzieci mogą się wspaniale bawić, rozwijać kreatywność, poszerzać swoją wiedzę oraz się nią dzielić z innymi przedszkolakami. Takie zabawy mogą też ułatwić dzieciom pokonywanie lęków przed wizytami lekarskimi oraz podczas szczepień.
Fotorelację można obejrzeć tutaj.
Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych biorą udział w innowacji pedagogicznej pt. "Bajki polskie (Bolek i Lolek, Reksio, Miś Uszatek) - skarbnica wartości, wiedzy i humoru” autorstwa  jednej z nauczycielek przedszkola. Innowacja trwa od września 2020r. i będzie trwać do czerwca 2021r.
Innowacja pedagogiczna ma na celu rozwijanie wszystkich sfer rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym zgodnie z wytycznymi zawartymi w postawie programowej w oparciu o różne proponowane aktywności, w których motywem przewodnim będą bajki polskie tj. Miś Uszatek, Bolek i Lolek oraz Reksio. To właśnie Ci bohaterowie, często zapomniani przez dzieci, będą towarzyszyć przedszkolakom przez cały okres innowacji. Przedszkolaki poznają ich przygody; stosunek do innych osób oraz świata przyrody. Dzieci będą uczyć się rozwiązywać konflikty i problemy w sposób nieagresywny, biorąc za przykład bohaterów bajek polskich. Postacie pomagają również przedszkolakom – zwłaszcza tym najmłodszym w adaptacji do przedszkola. Innowacja poszerzy wiedzę dzieci o świecie, a także pomoże im w rozwijaniu wyobraźni, poszerzaniu słownictwa, zainspiruje do aktywności fizycznej oraz zabaw kulinarnych, plastycznych, muzycznych.
Jak wskazuje temat innowacji – „Bajki polskie to skarbnica wartości, wiedzy i humoru” - dzieciom łatwiej będzie nabywać nowe umiejętności, poszerzać swoją wiedzę, gdy będą miały za wzór przyjaznych bohaterów. Dlatego książki o Reksiu, Bolku i Lolku oraz Misiu Uszatku będą towarzyszyć przedszkolakom podczas niektórych zajęć, a proponowane aktywności będą opierały się na motywie przewodnim, czyli bajkach polskich z wyszczególnieniem 3 - tj. Bolek i Lolek, Reksio, Miś Uszatek.
Reasumując, wprowadzona innowacja ma przynieść korzyści dla rozwoju dzieci, wpłynąć na  atrakcyjność zajęć, by dzieci szybciej się uczyły i dobrze przy tym bawiły, a także doświadczyły czegoś nowego.

Od września dzieci poznały wszystkich bohaterów i słuchały utworów o ich przygodach. Przedszkolaki usłyszały historię Misia Uszatka i dowiedziały się dlaczego ma oklapnięte uszko. Uczyły się również znanej piosenki o Misiu Uszatku z dobranocki. Kolejnym bohaterem był Reksio, który uczył dzieci bezpieczeństwa. Ostatni bohater zachęcał dzieci do aktywności ruchowej w zajęciach pt. "Gimnastyka z Bolkiem i Lolkiem".

Na bieżąco będziemy relacjonować przebieg innowacji.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

"Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

Nasze przedszkolaki świętowały w poniedziałek 21 września.

Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnych zabaw muzyczno-ruchowych, brały udział w konkursach z balonami. Przedszkolaki grały również  na instrumentach, wykonywały prace plastyczne. Radość i uśmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Na koniec każdy przedszkolak dostał pamiątkowy medal oraz balonika.

Zapraszamy do galerii zdjęć.