1 marca 2018 r. w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach już po raz drugi odbył się gminny konkurs gwary nie tylko śląskiej.
Organizatorem szkolnego etapu konkursu była p. Bernadeta Olszyk. Eliminacje szkolne w kategorii klas 1- 3 wygrała Julia Faruga z klasy 3c przygotowywana przez p. Sabinę Drewniak. W klasach 4-6 I miejsce zajęła Aleksandra Brzeska z klasy 5b, której opiekunem była p. Anna Perłowska.
Zwycięzcy eliminacji szkolnych reprezentowali nas na szczeblu gminnym przedstawiając w gwarze śląskiej wiersze Juliana Tuwima: „Brele” i „Kociki”. Nasze uczennice zaprezentowały się bardzo dobrze, czego dowodem jest III miejsce w kategorii klas 1-3, które zajęła Julia Faruga. GRATULUJEMY!

193912